Kredyt konsolidacyjny - wszystko pod kontrolą. - skupaut24h-warszawa.pl

Kredyt konsolidacyjny - wszystko pod kontrolą.

Czym tak naprawdę są te kredyty konsolidacyjne? Czy dzięki nim nasze inne kredyty wzięte w placówkach bankowych będą spłacone? Na rynku istnieje wiele różnych banków, które proponują nam różnego rodzaju kredyty. Wyróżniamy następujące rodzaje kredytów: konsumpcyjny, hipoteczny, inwestycyjny, konsolidacyjny oraz kartę kredytową. Oprocentowanie ich jest bardzo zróżnicowane - RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) waha się od 9,37% do 13,69%.

1. Różnice pomiędzy kredytem a kredytem konsolidacyjnym


Kredyt bankowy - jest to umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Określona kwota pieniężna wydawana jest kredytobiorcy, który zgodnie z umową ma przeznaczyć sumę pieniężna na określony cel zawarty w umowie oraz zobowiązuje się spłacić kredyt w określonym czasie wraz z odsetkami i prowizją (należnym wynagrodzeniem bankowym).
Kredyt konsolidacyjny - kredyt ten jest sposobem połączenia kilku zadłużeń w jedną. Kredyt ten ma na celu obniżenie comiesięcznego kosztu zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty na wszelkiego rodzaju kredyty (od kart kredytowych po kredyty mieszkaniowe).

2. Kredyt konsolidacyjny - korzyści.

Kredyt konsolidacyjny pozwala nam na spłacanie niższej sumy zadłużenia od poprzednich rachunków. Dzięki niemu płacimy jedną ratę comiesięczną kredytu zamiast kilku. Musimy zapamiętać jeden termin spłaty, a nie kilka zaciągniętych w innych bankach. Kredyt ten pozwala nam również dobrać środki, których może nam brakować w określonym czasie. Raty w kredytach konsolidacyjnych są dopasowane do naszych potrzeb.

3. Kredyty konsolidacyjne pozabankowe.


Kredyty konsolidacyjne pozabankowe zostały stworzone z myślą o osobach, które nie mają wystarczającej zdolności finansowej, aby zaciągnąć go w tradycyjnym banku oraz dla tych, którzy otrzymali zła historię kredytową za nieterminowe spłacanie długów. W tego rodzaju placówkach pozabankowych oprocentowanie kredytowe jest znacznie większe niż w tradycyjnym banku.
Jeżeli chcemy połączyć kilka kredytów w jeden powinniśmy zapoznać się z rankingiem kredytów konsolidacyjnych dzięki któremu możemy znaleźć kredyt bankowy z niższym RRSO.

Słowa kluczowe:kredyty,