Odzież używana online.

Odzież używana online.
Artykuł opisuje metody pozyskiwania odzieży ze szczególnym uwzględnieniem zakupów dokonywanych przez Internet, czyli online.
Zakupy metodą tradycyjną.
Kupno odzieży zazwyczaj kojarzyło się z wyprawą do sklepu. Mozolne przedzieranie się pomiędzy stojakami z marynarkami, koszulami. Usilne próby wyszukania fajnej kurtki czy koszuli, pośród dziesiątków rozwieszonych dookoła. Będąc w sklepie z odzieżą, najczęściej mamy odczucie, że obecnie panująca moda nie pasuje do mojego poczucia estetyki – kto to kupuje?
W końcu udaje się nam wybrać coś, w czym nie będziemy, naszym zdaniem, wyglądać śmiesznie. Idziemy do przymierzalni i w wielkim lustrze widzimy kogoś obcego.
Przecież ja nie mam takich grubych bioder!
Dlaczego ta koszula tak jakoś dziwnie układa się na brzuchu!
Z tym lustrem jest coś nie tak!
Jeszcze jeden aspekt – cena, która jest zawsze wyższa niż zakładaliśmy.
Zakupy w sklepach internetowych.
Alternatywą do wyżej opisanych męczarni może być zakup odzieży bez wychodzenia z domu – przez Internet. Siedząc wygodnie przed komputerem buszujemy po sklepach. Nie napotkamy sprzedawczyni, która pytając uprzejmie, w czym mogę pomóc, ma minę mówiącą, to nie jest bluzka dla Ciebie paniusiu.
W dobie rozszalałej konsumpcji i ciągle zmieniającej się mody rynek jest zarzucony masą towarów. W tym natłoku trudno znaleźć coś wartościowego. W sklepie stacjonarnym nie kupimy kurtki podobnej do naszej ulubionej, bo moda się zmieniła. Kurtkę na zimę musimy kupić jesienią. W sklepach już dawno mamy kolekcję wiosenną. Sklepy online są internetową wersją sklepów stacjonarnych.
Odzież używana online.
Klienci, którzy chcą nadążyć za modą muszą często robić miejsce w szafie. Czasem ciuch kupiony, bo akurat wpadł nam w oko, nigdy nie doczekał się założenia. W tym sezonie już jest niemodny… Internet pozwala dać odzieży używanej nowe życie.
Istnieją serwisy internetowe w których ludzie wystawiają używane ubrania za ułamek ceny zakupu. W czasach nadprodukcji nakręcanej przez zwariowaną konsumpcję wyniszczającą ograniczone zasoby naszej planety, słowa recykling czy zero waste, nabrały dużego znaczenia.
Zakupy online bez odpalania samochodu i snucia się po galeriach handlowych. Powtórne wykorzystywanie rzeczy, których jedyną wadą jest to, że się komuś znudziły. Robienie zakupów w domowym zaciszu, gdzie możemy się zastanowić, czy to co kupujemy jest nam naprawdę potrzebne. To są sposoby na stopniowe przywracanie równowagi, którą zaburzył rozkręcony do granic absurdu konsumpcjonizm.
Słowa kluczowe:odzież używana online,