Powrót mody na kamienne detale i elementy wykonane z kamienia naturalnego. - skupaut24h-warszawa.pl

Powrót mody na kamienne detale i elementy wykonane z kamienia naturalnego.

Wykonawcy i użytkownicy szukają materiałów trwałych u odpornych na czynniki atmosferyczne. Można w dowolny sposób wykonywać dowolne detale architektury ogrodowej. Dzięki naturalnej formie kamień łatwo uzupełnia konstrukcje wykonane z innych materiałów bez zaburzania zaprojektowanej formy. Kamień cięty dodatkowo łatwo dopasować do wymiarów potrzebnych na placu budowy.


Przygotowanie kamienia pod potrzeby wykonawców


Niskie koszty produkcji ułatwiają uzyskanie dużej ilości kamienia w dowolnych kształtach i kolorach. To ułatwia tworzenie naturalnych kolorystycznie realizacji, które szybko będą wtapiały się w otoczenie. Przecinarki do kamieni podczas cięcia tworzą równą krawędź i przyspieszają wykonanie prac z dużą dokładnością. Regulacja parametrów grubości cięcia zapewnia powtarzalność procesu produkcji i wykonywanie zamówień zgodnych z dokumentacją techniczną i projektową.


W zależności od wielkości kamieni dostarczanych do cięcia uzyskać można elementy gotowe w formie plastrów lub połówek z krawędzią naturalną.


Zastosowanie kamienia ciętego w ogrodzie


Tak dostarczone cięte kamienie używane są do budowy ogrodzeń i elementów podmurówek pod panele ogrodzeniowe wykonane ze stali lub aluminium. Stosując techniki murarskie, można przy pomocy zapraw tworzyć zabudowy tarasów i ścieżek ogrodowych. Równe i płaskie powierzchnia cięcia zapewniają wygodę późniejszego użytkowania. Wykonywać również można takie detale jak schody i ścianki murków oporowych.


Wykańczanie powierzchni cięcia kamieni


W zależności od upodobań zamawiającego można wykonać różne warianty wykończenia powierzchni cięcia. Może być ona surowa ze śladami obróbki mechanicznej, która nie będzie wpływała na komfort użytkowania. Istnieje również możliwości polerowania powierzchni kamienia, aby był bardziej odporny na zabrudzenia i łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Jeżeli kamień zostanie zastosowany na ciągach komunikacyjnych jako element ścieżek lub chodów dobrze jest wykonać zabieg ogrzewania i szybkiego schładzania. Rożnica temperatur powoduje powierzchniowe kruszenie się kamienia, co zwiększa przyczepność takiego podłoża.

Słowa kluczowe:kamień cięty,